Burnos higiena

Iš gyd.Lauro dienoraščio...Jau senai aišku, kad pats efektyviausias, pigiausias ir optimaliausias gydymas yra profilaktika. Ir tai liečia ne tik dantis, ne tik žmogaus sveikatą, bet ir automobilius, buitinę techniką ar pomidorus šiltnamyje...

Todėl ir dantų priežiūra namuose yra labai svarbi siekiant išsauguoti dantų sveikatą. Ir nieko čia naujo, turbūt šį dalyką esat girdėję tūkstantį kartų, apie dviejų minučių valymo trukmę taip pat puikiai žinote, ir šveičiat tuos dantis su pastom mandriausiom! Bet "vis tiek kalčiausi lieka genai" - sakysite Jūs man. Nė velnio, atsakau :) Be jokios abejonės genetika turi įtakos, tačiau lemia ji nedaug. Didžiausią įtaką burnos sveikatai daro mūsų higiena, mityba, gyvenimo būdas, žalingi įpročiai, gretutinės bei sisteminės ligos ir taip pat jau esamos dantų restauracijos.

Kiekvienas žmogus yra individualus ir kiekviena situacija yra skirtinga, todėl profesionalios burnos higienos metu mes ne tik nuvalysime akmenis ar pašalinsim apnašas, bet ir aptarsim kas Jums nesiseka prižiūrint dantis, pamokysim, atsakysim į visus iškilusius klausimus ir išleisim namo su teisingų, naudingų ir būtent Jums skirtų žinių bagažu.

Pacientai dažnai manęs klausia, "Ar yra kokių vaistų nuo paradontozės?" Deja, stebuklingos piliulės nėra! Yra tik šepetukas, pasta, dantų siūlas, burnos higienistas ar gyd.odontologas - va pagrindiniai įrankiai kovoje su periodonto ligomis.

Čia panašiai kaip sporte, treneris tik padeda sportininkui tobulėti, bet visą darbą reiks atlikt pačiam - tik taip bus pasiektas geras rezultatas. Jei tik Jūs stengsitės, aš būtinai padėsiu :)Gyd.Lauras